KRÁTKE VÝLETY
Veľmi príjemne strávený čas.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O NÁS - ČO PONÚKAME

   

  Radi by sme Vám predstavili náš na Slovensku unikátny projekt Krátke Výlety, ktorý je síce primárne určený skupinkám dôchodcov, ale zapojiť sa, samozrejme, môžu aj deti či vnuci našich klientov.

  Naším cieľom je zabezpečiť pre Vás zaujímavý a zábavný jednodňový výlet s programom, ktorý si sami navrhnete podľa vlastných záujmov a potrieb. „Koľko ľudí, toľko chutí.“- by mohlo byť pravidlo, ktorým sa chceme riadiť. 

 

 Napríklad, skupinka priateľov by možno rada strávila celý deň kúpaním sa v termálnom kúpalisku Podhájska, iná skupinka by radšej chcela spoznať kaštieľ v Topoľčiankach, národný žrebčín či zubriu zvernicu. Určite sa nájdu záujemcovia ktorí by radi navštívili svoju rodnú dedinku, pozreli sa po desiatkach rokov na miesta, kde vyrastali alebo chodili do školy. Možno Vás láka dobré vínko alebo dobré jedlo a máte záujem navštíviť zaujímavé vinárstva či reštaurácie v regióne. Môžeme vás zobrať na hody, púte, jarmoky, salaše alebo ochutnávky farmárskych výrobkov či na iné podujatia podľa vašeho výberu. Mnohí sú nadšencami návštev múzeí a kultúrnych či historických pamiatok.

   Samozrejme, tieto aktivity sa dajú medzi sebou spájať podľa toho, aký náročný výlet si želáme. Jednoduchým príkladom by mohla byť ranná návšteva zubrej zvernice v Topoľčiankach, kde sa poprechádzame po prírode, nadýchame čerstvého vzduchu a pozrieme si majestátne zubry. Potom by sme navštívili múzeum Topoľčianskeho kaštieľa a naobedovali sa buď priamo v reštaurácii v kaštieli alebo v niektorej z mnohých reštaurácii v meste Topoľčianky. Po obede by sme si mohli urobiť krátku prechádzku po Topoľčiankach a navštíviť národný žrebčín.  No a deň by sme mohli uzavrieť napríklad prehliadkou a degustáciou vín vo vinárskych závodoch Topoľčianky.

   Keď sa obzrieme vôkol seba, tak zistíme, že v dnešnej dobe má už skoro každá dedinka svoju miestnu zaujímavosť, atrakciu či múzeum. Niet miesta na Slovensku, ktoré by nemalo čo ponúknuť, čím sa popýšiť. Vôkol nás máme množstvo termálnych kúpalísk, kaštieľov, múzeí, parkov.... Taktiež máme mnoho menších či väčších výrobcov rôznych produktov od vína, medu, syrov alebo čokolády až po pražiarne kávy.

     Možností, kam sa vybrať a ako si výlet skombinovať, sú stovky. Stačí sa len dohodnúť s priateľmi, čo by ste chceli vidieť či zažiť. My vám podľa potreby navrhneme trasu výletu a vybavíme vám všetko, čo budete na výlete potrebovať, ako napríklad vstupy a vstupenky, stravu a program. Samozrejme vás vyzdvihneme na našom novučičkom mikrobuse a po výlete vás tiež zavezieme až k dverám vášho domu.

   Fantázii sa s krátka medze nekladú a naozaj stačí, aby ste nám povedali, čo vás zaujíma alebo kam by ste sa chceli pozrieť, a my vám  veľmi radi ponúkneme plán výletu, ktorý bude ako ušitý na mieru pre vás. 

 

   Ako príklad si prečítajte výlet ktorý si u nás objednala pani Alenka z Nitry:

 

    Pani Alenka z Nitry nám zavolala, že by sa chcela pozrieť do svojej rodnej dediny Svätoplukovo a ísť sa potom okúpať do termálneho kúpaliska v Poľnom Kesove. Išla by spolu s manželom, so sestrou a jej najstaršou vnučkou. Sestre pani Alenky napadlo, že by bolo fajn sa pozrieť aj do vedľajšej dediny  Mojmírovce, kam chodili do základnej školy. 

   S pani Alenkou sme sa dohodli, že im naplánujeme výlet, a kým sa tak stane, nech sa pokúsia nájsť ešte 2 osoby, ktoré by išli s nimi, aby výlet vyšiel ešte ekonomickejšie. Nakoniec sa k nim pridal manželský pár zo susedstva, ich dlhoroční priatelia, ktorí sa veľmi potešili pozvaniu pani Alenky.

      Pani Alenku s manželom sme vyzdvihli na Klokočine o 8:00 ráno spolu s ich priateľmi. Prešli sme na Zobor, kde sme vyzdvihli jej sestru a vnučku. Spolu sme sa vydali na cestu do Svätoplukova, kde sme už o 9:00 našli miesto, kde voľakedy stál rodičovský dom pani Alenky. Prešli sme sa ulicou a pani Alenka skonštatovala, že z pôvodných domov, ktoré tam stáli v jej detstve, tam už skoro žiaden nie je. Všetko sa tam pomenilo na nepoznanie.  Príjemným prekvapením bolo, že pani Alenka spoznala v náhodne okoloidúcej pani svoju spolužiačku zo základnej školy. Tá nás všetkých pozvala k nej domov na šálku kávy a spolu si zaspomínali na detstvo a spoločných známych. Po tejto príjemnej a nečakanej návšteve sme nasadli do mikrobusu a išli sa pozrieť do vedľajšej dediny Mojmírovce, kde pani Alenka so sestrou chodili do školy. O 11:30 sme už obchádzali budovu školy, ktorá sa na počudovanie skoro vôbec nezmenila. Iba areál vôkol školy a ulica samotná boli úplne iné, ako si pani Alenka so sestrou pamätali z detstva. 

   Obedné menu sme mali rezervované v reštaurácii neďalekého kaštieľa Mojmírovce. Po výbornom obede sme sa poprechádzali po zámockom parku a pri kávičke na terase v parku sme obdivovali vzácne biele pávy predvádzajúce všetku svoju krásu iba pár metrov od nás. Vnučka pani Alenky si ešte stihla ísť pozrieť výstavu obrazov, ktorá sa práve konala v jednej zo zámockých komnát.

   13:00 sme už vyrážali na termálne kúpalisko do Poľného Kesova. V prekrásnom areáli kúpaliska, plnom zelene, si každý našiel rýchlo svoj vlastný program. Pani Alenka so sestrou začali kúpeľom vo vonkajšom bazéne so slanou vodou, ich priatelia sa rozhodli začať fínskou saunou a vnučka pani Alenky začala relaxovať vo vírivom jacuzzi. Na kúpalisku sme sa navečer najedli v stánkoch s rýchlim občerstvením, a tak sme tam zostali v pohode relaxovať až do 19:00 h.

   19:30 už sestra a vnučka pani Alenky vystupovali doma na Zobore. Pani Alenka s manželom a priateľmi boli doma z celodenného výletu o 19:45.

 

Všetci boli veľmi spokojní, príjemne unavení z celodenného výletu a plný pekných spomienok a zážitkov z príjemného dňa. Pani Alenka nám už avizovala, že budúci mesiac chcú výlet zopakovať, tento krát im však musíme naplánovať niečo zaujímavé v okolí Pukanca, rodnej dediny jej manžela. Samozrejme jej radi vyhovieme a už sa na tento nový výlet s pani Alenkou tešíme.

 

 

 SÚČASŤOU VÝLETOV NIE JE PREDAJ ANI PREZENTÁCIA ŽIADNYCH VÝROBKOV ČI SLUŽIEB