KRÁTKE VÝLETY
Veľmi príjemne strávený čas.

KAŠTIEĽ TOPOĽČIANKY - ZUBRIA ZVERNICA

VÝLET DO TOPOĽČIANOK - KAŠTIEĽ A ZUBRIA ZVERNICA

 

 

Ponúkame vám výlet do kaštieľa Topoľčianky. Program výletu spočíva v návšteve areálu kaštieľa, kde sa poprechádzame po zámockom parku alebo si posedíme na letnej terase. V prípade záujmu je možná aj návšteva samotného kaštieľa a múzea či národného žrebčinca. Zámok bol v minulosti letným sídlom Habsburgovcov a po prvej svetovej vojne slúžil ako prezidentské letovisko. Pokojné a neobyčajne krásne prostredie zámku je zárukou príjemne a hodnotne stráveného dopoludnia či popoludnia.

Ďalej na tomto výlete navštívime krásny areál Topoľčianskej zubrej zvernice. Posedíme si pri zubrej ohrade a budeme pozorovať tieto majestátne zvieratá v prekrásnom prírodnom prostredí. Zubria zvernica bola založená v roku 1958 a jej poslaním bolo prispieť k záchrane Zubra hôrneho pred vyhynutím, pretože v čase jej vzniku žilo na celom svete iba 150 jedincov.

V bufete pri zubrej ohrade je možnosť zakúpiť si jedlo či nápoje a priamo z bufetu či z lavičiek pred ohradou sledovať tieto impozantné zvieratá. Pri posedení v krásnom prostredí si povieme niečo o zubroch a samotnej zubrej zvernici. Tento výlet trvá približne 4 hodiny a v cene je zahrnutá doprava, krátke občerstvenie a sprievodný výklad. 

Cena výletu je 9 eur na jednu osobu.